3 nečekané situace, které mohou nastat při cestě autem na letiště

Komplikace při cestě na letiště v Praze

Pojďme se vžít do situace – máte naplánovanou dovolenou, čas odletu znáte a vše je připraveno k odjezdu směr letiště. V plánu je buď zaparkovat u letiště na jednom z placených parkovišť, využít bezplatného stání či pouze odvést někoho známého a vrátit se zpět. Pokud vše půjde jako po másle, pak včas dojedete na letiště a let stihnete. Co se však může přihodit po cestě a na co si dát pozor, abyste letadlo stihli? Zde jsou pro vás 3 nejčastější případy.

Zácpa v koloně

Štrádujete si to směr letiště po D7 a ejhle - zácpa, kolona. Auto vedle auta. Stále se uklidňujete, že stihnete jak zaparkovat, tak i dopravit se na letiště. Čas ale letí a minut do odletu je stále méně. Brzy začnete být nervózní a v hlavě se vám promítá scénář, jak přibíháte na letiště a zjišťujete, že přepážka pro odbavení je zavřena a vám uletělo letadlo.

Jak tuto situaci řešit? Sledujte dopravní zpravodajství, raději vyrazte dříve (letiště nabízí spoustu možností, jak zabavit sebe i děti) a v případě, že parkujete na placeném parkovišti, uložte si číslo na provozovatele. Při využití služeb např. parkoviště RH – parkování u letiště je možnost zavolat a vaše auto v takové kritické situaci odvezou z letiště na parkoviště sami. Vy tak ušetříte čas s parkováním a let stihnete.

Porucha vozu

Druhý případ není třeba dlouho rozepisovat. Vyjíždíte nebo jste někde na cestě a auto vypoví službu z jednoho z mnoha důvodů. Do odletu zbývá ještě dost času, ale pokud nebude reagovat rychle, nestihnete ho.

Jak tuto situaci řešit? Pokud jste ještě nevyjeli, je možnost poprosit známé o odvoz, zavolat taxi nebo se vydat MHD. Pokud jste však již na cestě, je nutnost auto buď na místě opravit (zavolat si tzv. „žluté anděle“) či v případě parkování na placených parkovišť zavolat a oznámit vaší situaci. Některé parkoviště jako Air-parking totiž dokáží přijet na půl cesty, naložit vás i s kufry a odvést směr letiště. Auto dají do svého autoservisu a po dobu vaší dovolené opraví. Při příletu ho budeme mít zaparkované na jejich parkovišti.    

Špatný časový plán

Někdy to zkrátka časově nevyjde. Při cestě na letiště zjistíte, že jste zapomněli např. na pas a rázem se musíte vrátit zpět. Společně s neposlušnými dětmi a zdlouhavým nakládáním zavazadel zjišťujete, že na letiště dorazíte jen tak tak. Bohužel již nestihnete zaparkovat.

Jak tuto situaci řešit? Některé situace jsou nepředvídatelné a připravit se na ně nejde. Radíme sestavit si v klidu seznam věcí, které potřebujete a jednu podruhé si postupně při balení odškrtávat. Dále vyhradit si dostatek času na přípravu a nakládání věcí do vozu. Pokud se však i přesto situace s nedostatkem času naskytne, některá placená parkoviště v rámci svých služeb nabízí možnost převzetí vašeho vozu na letišti. Mějte tady připravené telefonní číslo na provozovatele parkoviště, může se stát, že ho budete urgentně potřebovat.

Další články k přečtení

Jak zkontrolovat auto před odjezdem na letiště?

Čeká vás i několika hodinová cesta na letiště a vy nechcete nic podcenit. Máte vytvořený seznam pro všechny věci, které na dovolené budete potřebovat a které musíte zkontrolovat před odjezdem. Jak je to ale s autem? Pokud vypoví službu při cestě, pak je možné, že letadlo směr vaše cílová destinace nestihnete. Co konkrétně zkontrolovat, abyste se tomuto scénáři vyhnuli?