Cesta na letiště. Vyplatí se autem?

Cesta na letiště Ruzyně | Zaparkovat u letiště.cz

Pro ty, kteří se rozhodnou přijet na letiště Václava Havla vlastním autem připravujeme několik rad a tipů. Doporučení proč přijet autem spíše než např. MHD nebo jinými možnostmi.

Proč jet autem

Výhod, které skýtá cesta autem na letiště je mnoho. Pojďme si vyjmenovat několik z nich.

  • Cesta sami – Na cestě autem budeme sami a budete se moci koncentrovat a připravovat na let. Nikdo vás nebude rušit a neohrozíte ani vaše zavazadla. 
  • Přenos zavazadel – Svá zavazadla si zabalíte a umístíte do úložného prostoru. Pokud využijete služeb parkovišť u letiště, pouze je přesunete do přepravného vozidla. To je vše. Žádné přenášení z taxíků do MHD a případně zpět. 
  • Pohodlnost – Vše naložíte před domem, odvezete na letiště a je hotovo. Nemusíte se s ničím tahat. Pokud se bojíte o své vozidlo, roky prověřené parkoviště u letiště nabízí skvělé služby včetně pojištění vašeho vozidla a hlídaného parkoviště. 

Kde zaparkovat?

Již jsme zde zmínili, že je možné využít služeb parkovišť u letiště. Jejich seznam naleznete na našich stránkách včetně srovnání dle nabídky a kvality služeb či cen. Pokud nechcete platit za parkování, je možnost bezplatného parkování v okolních ulicích nebo obchodních centrech. Zde je nutné využít pro přepravu na terminál MHD.

Kamarád mne poprosil o cestu

Pokud sami neodlétáte a pouze převážíte kamaráda nebo jeho rodinu na letiště, stačí využít parkování před letištěm na 15 minut zdarma. Za tuto dobu se stačíte rozloučit, vyndat zavazadla z auta a ještě zkontrolovat, zda let je připraven a nemá zpoždění. Pokud byste se vraceli, je možnost další hodinu parkování na oficiálním parkoviště letiště opět zdarma na 15 minut.

Vyzvednutí kamaráda

Jiná situace je v případě, že přijíždíme pro kamaráda na letiště. Pokud víte přesný čas příletu, je zde pravděpodobnost, že let se zpozdí nebo bude trvat ještě dobu, než se kamarád z letadla dostane, vyzvedne si zavazadla a dostane se k vašemu autu. Na to je 15 minut málo. Zde doporučujeme zaplatit si tarif nebo se domluvit s kamarádem, že chvíli počká a vy přijedete od nejbližšího nákupního centra, kde v klidu budete čekat v kavárně. 

Parkování auta u letiště dlouhodobě

Parkování na 7 dní je nejčastější, jak je to ale z parkování na 14 nebo více dní? Máme si připravit pořádnou částku za zaplacení parkovišti? Nemusí to tak být. Každé parkoviště nabízí jiné ceny. Existují i takové, jako RH - Parkování u letiště, které nabízí dlouhodobé stání za stejné ceny, jako krátkodobé. Tomu říkáme skvělá nabídka! 

Auto je skvělé řešení

Někdo preferuje MHD, jiný taxi nebo vlastní auto či kamaráda na odvoz. Je dobré zmínit, že v dnešní době již cestujícím nic nebrání pro využití vlastního auta. Nabídka hlídaných parkovišť s dlouholetou reputací, jako např. Air Parking nebo RH - Parkování u letiště je mnoho. Nemusíte se tak bát, že by vám vaše auto poškodili nebo ukradli. K tomu jsou pojištění a připravení na vaše cestování s dětmi. V přepravních dodávkách jsou připravené dětské autosedačky. Na parkovišti potom i občerstvení, pokud přijedete hladoví. Zaměstnanci parkovišť si vás vyzvednou na letišti a přivezou k autu. 

Další články k přečtení