Jaké služby žádat od parkovišť u letiště

Služby parkování u letiště v Praze | Zaparkovat u letiště.cz

Chystáte se vydat na dovolenou nebo pracovní cestu do zahraničí a zvažujete, kde zaparkovat své auto? Možností je několik – od nechání auta před domem a vydání se MHD či taxi, po zaparkování u letiště na prostranství, které je zdarma, nebo placené. V případě, že se rozhodnete pro placené parkoviště, pak doporučujeme nerozhodovat se jenom podle ceny. Služby jednotlivých parkovišť se totiž diametrálně liší.

Cestování s dětmi

Cestujete s rodinou a malými dětmi? Pak jistě oceníte autosedačky v přepravních prostředcích, které vás odvezou na a z letiště. Bohužel ne každé parkoviště je nabízí. Zjistěte si před zakoupením parkovacího místa, zda nebudete muset mít své dítě na klíně a autosedačky pro ně budou v ceně při převozu připravené. Pokud poskytovatel služby dětské sedačky nepůjčuje, budete muset využít ty vlastní, což může zdržovat a zvyšovat stres před odletem.

Auto a pneuservis

Máte starší vůz, kterému hrozí porucha, vybití baterky nebo pozvolné vypouštění pneumatik? Po návratu z dvoutýdenní dovolené na vás může čekat nepříjemné překvapení. Dobrá zpráva je, že servis hned na parkovištích je častý. Stačí si jen ověřit, zda je v doplňkových službách uveden. Pokud cestujete v zimním období, myslete na to, že při dlouhodobém parkování v zimě se riziko výskytu poruch zvyšuje.

Čištění exteriéru a interiéru

Věděli jste, že automobil si můžete nechat během dovolené nebo pracovní cesty dokonale vyčistit? I službu čištění exteriéru a interiéru nabízí někteří majitelé parkovišť. V rámci čištění navíc můžete zvolit třeba vysokotlaké předmytí, aktivní pěnu, mytí textilními kartáči, údržbu a mytí kol, sušení, voskování nebo leštění. Samozřejmostí je i mytí podvozku nebo ruční čištění interiéru. Výsledná cena čištění se odvíjí od poskytnutých služeb.

Pojištění automobilu

Pro většinu stálých návštěvníků parkovišť nutnost. Pojištění parkoviště i samotného vozu nejen proti krádeži, ale hlavně proti poničení při parkování dalšího klienta. Doporučujeme ověřit si, zda vámi vybrané parkoviště toto nabízí. Většina firem nabízí v rámci svých služeb také pojištění parkoviště proti živelným pohromám, vandalismu, krádeži a poškození vozidla na parkovišti v ceně parkovného.

Balení zavazadel

Máte strach o věci uložené v odbaveném zavazadle? Nechte si jej před odletem zabalit. Tuhle službu samozřejmě najdete i na tuzemských letištích, cena za zabalení jednoho kusu zavazadla ale není nikterak nízká (aktuálně 159 Kč/ks). Pokud chcete ušetřit, můžete si kufr zabalit doma nebo tuhle činnost využít v rámci doplňkových služeb při parkování na letišti.

Nepsané služby

Ne vše, co je pro vás personál parkoviště ochoten udělat je napsáno na jejich webu. Při cestě směr letiště se vám může porouchat auto nebo nebudete stíhat zaparkovat a nechat se převést na letiště. V tomto případě ve zkušenosti s RH-parkování u letiště můžeme říct, že jsou ochotni pro vás přijet k porouchanému automobilu, odvést vás na letiště, auto během dovolené opravit. S Air-parking potom máme zkušenost, že při nestíhání letu jsou ochotni převzít váš vůz na letišti a odvést ho na své parkoviště. Vy tak ušetříte čas s parkování a přesunem.

Mezi další zkušenosti patří i zprostředkování ubytování v okolí parkoviště v případě nočního odletu nebo pomoc při ztrátě klíčků od auta na dovolené. Nebojte se obrátit na personál s požadavky, které nespadají mezi služby, které veřejně nabízí. Budete překvapeni, s čím vším vám rádi pomohou.

U lepších parkovišť je samozřejmostí i fyzická ostraha nebo přítomnost kamerového systému. Někde narazíte také na kryté stání. Samozřejmostí je transfer z parkoviště na letiště a zpět z letiště k vašemu vozu. Výše zmíněné služby ale většinou nepatří mezi ty doplňkové. Získáte je v rámci parkovného. Doplňkové služby je pak nutno zaplatit zvlášť.

Další články k přečtení