Jak zvolit nejvhodnější parkoviště

Parkoviště u letiště v Praze | Zaparkovat u letiště.cz

Výběr z parkování u letiště je opravdu bohatý. Bohužel nabídka se často na první pohled příliš neliší. Ceny jsou podobné, nabízené služby jednotlivých parkovišť jsou také skoro totožné. Podle čeho tedy postupovat, abychom si vybrali to správné parkoviště?

Hledejte nadstandardní služby


Každé parkoviště nabízí místo na zaparkování vašeho vozu, často oplocené a hlídané personálem. To je základ. Dalšími službami může být vlastní auto a pneuservis, mytí vozu a jeho interiéru, dětské autosedačky v přepravních prostředcích, kryté stání nebo pojištění proti poničení.

V případě poruchy vašeho vozu při cestě na letiště či při startování po dovolené je vlastní autoservis záchranou. V případě parkovišť Air-parking a RH-parkováni u letiště jsou pro vás ochotni i přijet na půl cesty či na letiště, pokud auto vypoví službu. Zkontrolujte si, které služby vámi vybrané parkoviště nabízí.

Pojištění vozu na parkovišti je nutnost
 

​​Necháváte-li vůz bez dozoru, vyřiďte si v každém případě pojištění.

Ne každé parkoviště nabízí tuto službu. Zmiňujeme ji znovu, jelikož je opravdu nutností. Pokud své auto necháte bez dohledu po dobu více než několika dnů na místě, kde denně prodeje desítek aut, není vyloučené, že některých z dalších vozu nechtěně např. odře vás vůz. Díky pojištění parkoviště proti těmto skutečnostem nemusíte nic řešit. Parkoviště a vozy na nich jsou takové pojištěny proti krádeži, živelným pohromám a vandalismu. Ověřte si, že vaše parkoviště toto pojištění má.

Dovolená s dětmi
 

Pokud se chystáte vydat na letiště s dětmi, pak vězte, že ne každé parkoviště nabízí dětské autosedačky pro převoz vašich nejmenších. Často se tak musí sedačky přendávat z vašeho auta do převozního, nebo to risknout bez nich. Vyhledejte si, které parkoviště je nabízí.

Cena ne vždy odpovídá nabídce služeb
 

Cena za parkování se u jednotlivých parkovišť diametrálně liší. Některé se pohybují okolo 500 Kč, jiné stoupají na 800 Kč až 2 000 Kč za 7 dní parkování. Jaký je mezi nimi rozdíl? Vzdálenost od letiště a nabízené služby. Podívejte se, jaké konkrétní služby nabízí vámi vybrané parkoviště a ověřte si, zda nabídka odpovídá ceně na parkování.  

Přesvědčte se na základě diskusí a zkušeností na internetu
 

Seznamte se s dojmy a zkušenostmi zákazníků, kteří parkoviště již vyzkoušeli.

V dnešní době, kdy internet hraje nezastupitelnou roli na poli médií, je nutno brát v potaz význam internetových diskusí a recenzí. Mezi jedny z nejrelevantnějších zdrojů pro hodnocení patří Google reference a Firmy.cz. Samozřejmě naleznete jak velmi pozitivní, tak i z velké části negativní hodnocení. Nenechejte se však jednotlivými příliš ovlivnit a udělejte si spíše celkový obraz fungování služby.

Tip! Přečtěte si také:

Podívejte se na fotky, jak to na daném místě vypadá
 

Na základě fotografií si zajisté vytvoříte jakýsi první dojem o daném místě. Budete mít zhruba představu o stavu parkoviště, rozloze či úrovni zabezpečení. Pokud již na fotografii vidíte, že je parkoviště oploceno starým a pochybným plotem, zvolte si raději rovnou jiné – ač třeba o něco vzdálenější – místo; rozhodně to bude výhodnější nežli pořízení nového vozu. A kde takové fotografie získat? Například z výše zmíněných recenzí na vyhledávačích Google a Seznam, případně na jiných webových stránkách s uživatelskými recenzemi, na nichž vesměs získáte obrázky pocházející od zákazníků a nikoli pouze ty, kterými se prezentují firmy (neboť jak se říká: „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají…“).

Nebojte se specifických dotazů na parkoviště
 

Pro specifické dotazy kontaktujte poskytovatele parkovacích služeb telefonicky

Máte-li specifické dotazy týkající se určitého parkoviště, nejlepší volbou je poskytovateli rovnou zavolat. Vyhnete se tak čekání na odpověď na zaslaný e-mail (pokud si jej tedy vůbec někdo přečte) a uděláte si tak jistý obrázek o vstřícnosti a zákaznické orientaci firmy. Kvalitní poskytovatel parkovacích služeb se vám bude jistě věnovat a nebude se snažit z klientů pouze vymámit peníze za nic.

Kdy a v jakých případech se vyplatí vybrat si parkování zdarma
 

Určitě vás nadchne fakt, že v některých případech lze parkovat i zdarma. Například na letišti lze bezplatně zaparkovat na 15 minut před oběma terminály, jedná-li se o nekrytá stání. Tato varianta je vhodná zejména v případě, že se s někým domluvíte, aby vás pouze „vyhodil“ u letiště) – vytáhnete si věci, a ještě budete moct prohodit pár vět. Další možností je parkování v blízkých ulicích a na parkovištích obchodních center. Z těchto míst se poté můžete dopravit MHD až k požadovanému terminálu. Výhodou je, že za parkování tedy nic neplatíte a dojezd MHD nebývá daleký. Naopak nevýhodou je vysoká pravděpodobnost krádeže (místa pro parkování jsou veřejně známá), pokuty (stání na trávníku) a nutnost tahání zavazadel z auta až na letiště. Tahání zavazadel se však můžete vyhnout, budete-li cestovat pouze se zavazadlem příručním. V každém případě se dopředu informujte o takovýchto bezplatných možnostech (zejména v recenzích a diskusích), abyste předešli zbytečným nepříjemnostem.

Tip! Doprava, nebo parkování na letišti? Co vyjde levněji

Další články k přečtení