Jak zvolit nejvhodnější parkoviště

Parkoviště u letiště v Praze

Výběr z parkování u letiště je opravdu bohatý. Bohužel nabídka se často na první pohled příliš neliší. Ceny jsou podobné, nabízené služby jednotlivých parkovišť jsou také skoro totožné. Podle čeho tedy postupovat, abychom si vybrali to správné parkoviště?

Hledejte nadstandardní služby

Každé parkoviště nabízí místo na zaparkování vašeho vozu, často oplocené a hlídané personálem. To je základ. Dalšími službami může být vlastní auto a pneuservis, mytí vozu a jeho interiéru, dětské autosedačky v přepravních prostředcích, kryté stání nebo pojištění proti poničení.

V případě poruchy vašeho vozu při cestě na letiště či při startování po dovolené je vlastní autoservis záchranou. V případě parkovišť Air-parking a RH-parkováni u letiště jsou pro vás ochotni i přijet na půl cesty či na letiště, pokud auto vypoví službu. Zkontrolujte si, které služby vámi vybrané parkoviště nabízí.

Pojištění vozu na parkovišti je nutnost

Ne každé parkoviště nabízí tuto službu. Zmiňujeme ji znovu, jelikož je opravdu nutností. Pokud své auto necháte bez dohledu po dobu více než několika dnů na místě, kde denně prodeje desítek aut, není vyloučené, že některých z dalších vozu nechtěně např. odře vás vůz. Díky pojištění parkoviště proti těmto skutečnostem nemusíte nic řešit. Parkoviště a vozy na nich jsou takové pojištěny proti krádeži, živelným pohromám a vandalismu. Ověřte si, že vaše parkoviště toto pojištění má.

Dovolená s dětmi

Pokud se chystáte vydat na letiště s dětmi, pak vězte, že ne každé parkoviště nabízí dětské autosedačky pro převoz vašich nejmenších. Často se tak musí sedačky přendávat s vašeho auta do převozního, nebo to risknout bez nich. Vyhledejte si, které parkoviště je nabízí.

Cena ne vždy odpovídá nabídce služeb

Cena za parkování se u jednotlivých parkovišť diametrálně liší. Některé se pohybují okolo 500 Kč, jiné stoupají na 800 Kč až 2 000 Kč za 7 dní parkování. Jaký je mezi nimi rozdíl? Vzdálenost od letiště a nabízené služby. Podívejte se, jaké konkrétní služby nabízí vámi vybrané parkoviště a ověřte si, zda nabídka odpovídá ceně na parkování.  

Další články k přečtení