Curych: 5 tipů, jak snadno a bezpečně zaparkovat u letiště za přijatelnou cenu

Parkování v blízkosti curyšského letiště

Letíte na dovolenou či služební cestu a odlet máte ze švýcarského Curychu? Cestujete-li do Curychu autem, nezapomeňte, že dálniční známka není jediný náklad spojený s automobilem. V následujícím článku vám poradíme, jak v Curychu snadno a bezpečně zaparkovat, abyste si ušetřili nemalou dávku stresu.

Parkování může ve velké míře zvýšit vaše cestovní náklady, ač se to na první pohled nemusí zdát. Tento fakt zapříčinil vznik mnoha společností, jež nabízejí výhodné parkování v blízkosti curyšského letiště. Nicméně, využít můžete i služby nabízené samotným letištěm Curych.

Tip! Pokud to společnost umožňuje (mnohdy se i vyžaduje), rezervujte si parkovací místo online a budete mít jistotu.

Speedparking

Speedparking je příkladem společnosti, jež vyžaduje online rezervaci alespoň 24 hodin před příjezdem. V den příjezdu předáte automobil pracovníkovi společnosti na předem určeném místě a poté budete přepraveni autobusem přímo k terminálu. Cesta trvá přibližně 3 minuty. Stejným způsobem funguje pak i navrácení automobilu. V případě zájmu lze za příplatek využít služby čištění vozu (uvnitř i vně). Výhodou je rovněž neustále běžící kamerový systém.

Cena za 7 dní: 85 CHF

Billigparking

Další společností nabízející parkování v blízkosti letiště je Billigparking. Dojedete sami až na parkoviště (venkovní) a na letiště i z něj se dostanete autobusem, jenž vám bude k dispozici zcela zdarma. Cesta zabere asi 7 minut. Možná také oceníte fakt, že si klíčky můžete po celou dobu nechat u sebe.

Cena za 7 dní: 85 CHF

Stopnfly GmbH

Stejně jako v předchozím případě, i s využitím společnosti Stopnfly nejprve automobil zavezete na předem určené místo a poté absolvujete cestu k terminálu autobusem; ta trvá kolem 6 minut. Co se zpáteční cesty týče, jakmile budete mít svá zavazadla, zavolejte pracovníkům společnosti, kteří vás zase vyzvednou a dopraví k autu. Sjednat si lze i vnitřní či vnější vyčištění vozu. Navíc, parkovat budete v garáži.

Cena za 7 dní: 90 CHF

Park Travel

Park Travel je společnost se silnou orientací na zákazníky, kterým se snaží zajistit co nejpříjemnější cestu na letiště. Navíc, zákazníkům garantuje nejvyšší možnou ochranu. Společnost také poskytuje bohatou nabídku služeb skýtající čištění interiéru i exteriéru, voskování či různí kontroly dle ročního období aj. Vše samozřejmě za příplatek.

Parkoviště je venkovní a automobil si zaparkujete sami. Následně budete převezeni autobusem k terminálu (vzdálenému 7 minut), přičemž jízdné je již zahrnuto v ceně.

Cena za 7 dní: 100 CHF

Letiště Curych

Samozřejmě se jedná o „vzdálenostně“ nejvýhodnější variantu. Ceny jsou však poněkud vyšší. Zaparkovat lze pod širým nebem či na krytém parkovišti. Letiště disponuje několika parkovišti, která se liší vzdáleností od hlavní budovy letiště. Například parkoviště označená P1, P2 a P3 se nacházejí přímo vedle hlavní budovy s pohodlným přístupem k terminálům (2-3 min.), kdežto například parkoviště P60, jež je určeno pro dlouhodobější stání, se nachází dále a cesta k terminálům trvá přibližně 12-15 minut. V případě delších cest určitě využijte právě toto parkoviště, neboť nabízí výhodnější ceny.

Cena za 7 dní:

P1, P2, P3: 214,00 CHF

P60: 107 CHF

Kategorie

Další články k přečtení

Hamburk: zaparkujte u letiště bezpečně a neplaťte majlant

Pokud vám letadlo odlétá z německého Hamburku, jistě budete chtít po tuto dobu ponechat váš automobil v blízkosti letiště. Lze využít služeb společností ParkingGo Hamburg poskytující parkování v blízkosti letiště, případně parkovat přímo na letišti, pokud bude místo. Poradíme vám, jak si nejlépe parkování zajistit a kolik to přibližně stojí.