Vídeň: tipy na parkování u letiště, které vám usnadní cestování

Parkování u letiště v rakouské metropoli Vídeň | Zaparkovat u letiště.cz

Pokud na dovolenou odlétáte z rakouské metropole a chcete se téměř až k letišti dostat pohodlně vlastním vozem, určitě uvítáte pár tipů na to, kde ho nechat, zatímco budete pryč. A spočítali jsme pro vás, na kolik vás parkování vyjde, když se vydáte na 8denní zájezd. V tomto článku naleznete zajímavé informace o tom, proč se vydat na letiště autem a zda se vám tento způsob vyplatí.

Sežeňte si parkovací kartu

Kdo by chtěl za obyčejné parkování zaplatit víc, než nutně musí? Zřejmě nikdo. Pak je nejlepším řešením objednat si přes internet parkovací kartu, kterou na některém z parkovišť u vídeňského letiště využijete. Karta vám v tomto případě nejspíš přijde poštou, a to 1-3 dny po jejím zaplacením (to můžete provést online nebo převodem na příslušný účet).

Největší výhodou parkovací karty je obecně to, že s ní můžete ušetřit. Nejde přitom o nějakou drobnou částku, kterou byste byli ochotní oželet, nýbrž i o 70 % z ceny za parkování!

Parkovací karta - ušetříte až 70 % nákladů!

Kde se tedy dá v blízkosti vídeňského letiště zaparkovat?

Car Park Life Hotel Airport

Osvětlené hotelové parkoviště vzdálené jen 10 minut od letiště ostraha pravidelně kontroluje a bez problémů se odsud kyvadlovou dopravou dostanete na letiště samotné, ve dne v noci. Od 3.00 do 19.00 hod. jezdí autobusy v obou směrech každých 40 minut, od 19.00 do 3.00 hod. pak záleží na individuální domluvě. Místo na parkovišti si včas online zabookujte. Parkoviště má skvělé hodnocení od zákazníků.

Omezení: délka vozidla max. 6 m, šířka max. 2,3 m, výška max, 4,7 m.

Výbava: kamerový systém, vjezd se závorou, noční ostraha, transfer na letiště, wifi, bezbariérové parkování, toalety, čekárna, dětské autosedačky do autobusu na objednání, výtah, pomoc se zavazadly

Cena za 8 dní: 62 euro

Heinhotel Vienna Airport

Vyložte pasažéry a zavazadla na letišti a jeďte zaparkovat na parkoviště u tohoto hotelu. Ušetříte se tak případných příplatků za víc než 4 pasažéry a za nadrozměrná zavazadla. Parkoviště je k dispozici vždy, jen je lepší si místo zarezervovat. Transfer na letiště je zajištěn 24 hodin denně a cesta trvá 5 minut. Parkoviště a jeho služby jsou velmi dobře hodnoceny.

Omezení: nezjištěno

Výbava: dobré osvětlení, oplocení, individuální přeprava

Cena za 8 dní: 68 euro

Hotelparkplatz Arion Airporthotel

Parkoviště najdete 5 km od letiště, kam vás dostane kyvadlová doprava. Ta je k dispozici 24 hodin denně od 5.00 do 00.00 hod. jezdí každých 10 minut. Pro tři a méně osob je zdarma, jinak za poplatek. Pokud potřebujete odvézt na letiště nebo z něj mezi 00.00 a 5.00 hod., je potřeba si dopravu domluvit individuálně, poplatek je jednotný – 9 euro. Hodnocení je až na výjimky velmi dobré.

Omezení: délka 6 m, šířka 2,3 m, výška 4,7 m.

Výbava: hlídání i pojištění, dobré osvětlení, oplocení, kamerový systém, provoz 24 hodin denně

Cena za 8 dní: 66 euro

Park2fly Airport Vienna Shuttle

Parkoviště se nachází 10-15 minut cesty autobusem, kterým se můžete svézt kdykoli během dne i noci. Ideální čas příjezdu je aspoň 2,5 hodin před okamžikem, kdy musíte být na letišti. Recenze na toto parkoviště jsou kladné.

Omezení: nezjištěno

Výbava: žádná platba předem, noční ostraha, dobré osvětlení, necháváte si klíč od auta

Cena za 8 dní: 61 euro

Parkování u letiště bez obav o váš automobil

Parken bei Flughafen

Standardní služby parkoviště u letiště najdete na Parken bei Flughafen. Po vašem zaparkování vás zaměstnanec parkoviště odveze až k terminálu, cesta trvá asi 10 minut. Kladné recenze.

Omezení: nezjištěno

Výbava: kamerový systém, oplocení, transfer na letiště, možnost dětských sedaček v autobuse

Cena za 8 dní: 61 euro

Parktiger Vienna Airport

Na tomto parkovišti zaparkujete za necelých 5 euro za den a jednoduše se z něj k letišti dostanete vlakem za 6 minut, případně do 10 minut, když si vezmete taxi. Autobus tady tedy nejezdí. Vlakové nádraží je odsud ale asi 5 minut chůze, takže se k terminálu dostanete snadno a docela rychle. Mezi 4.30 a 00.00 hod. jezdí vlak aspoň každou půlhodinu, takže se nemusíte bát, že byste na něj čekali dlouho. Recenze jsou až na výjimky kladné.

Omezení: nezjištěno

Výbava: venkovní parkoviště, funguje 24 hodin denně

Cena za 8 dní: 39,92 euro

Neumíte se rozhodnout, které parkoviště vybrat? Přečtěte si obecná doporučení, která brát při výběru v potaz! Důležité jsou zejména služby, které budete od parkoviště žádat.

Na letiště z parkoviště pohodlně vlakem!

Easy Parking u vídeňského letiště

Pro všechny, kteří nechtějí bookovat místo na parkovišti předem, máme dobrou zprávu. Můžete si totiž domluvit odevzdání svého auta až u terminálu. Tam ho předáte i s klíčky a obsluha ho zaparkuje. Za službu zaplatíte 19 euro (a pak taky za samotné parkování) a máte všechno bez starostí. Po návratu si vůz vyzvednete na domluveném místě. K dispozici jsou i doprovodné služby, jako například myčka.

Cena za parkování závisí na tom, kde obsluha auto zaparkuje, případně kde si ho zaparkujete sami. Sazba je zde hodinová: Car Park 3 a 4 = 4,7 euro/hod., Car Park C = 3,9 euro/hod.

 

Parkování u letiště nabízí mnoho služeb, například automyčku!

 

Tip: Přečtěte si srovnání jednotlivých druhů dopravy na letiště! Pokud vás článek nepřesvědčí, podívejte se ještě na recenze zákazníků, kteří parkování u letiště vyzkoušeli. 

 

Kategorie

Další články k přečtení

Hamburk: zaparkujte u letiště bezpečně a neplaťte majlant

Pokud vám letadlo odlétá z německého Hamburku, jistě budete chtít po tuto dobu ponechat váš automobil v blízkosti letiště. Lze využít služeb společností ParkingGo Hamburg poskytující parkování v blízkosti letiště, případně parkovat přímo na letišti, pokud bude místo. Poradíme vám, jak si nejlépe parkování zajistit a kolik to přibližně stojí.