Tipy a rady pro parkování blízko letiště v Bratislavě

Parkování u letiště v Bratislavě | zaparkovatuletiste.cz

Letiště Bratislava, chcete-li Mezinárodní letiště M. R. Štefánika Bratislava, je hlavním letištěm našeho slovenského souseda. Historicky první let byl odsud vypraven v roce 1923. V současné době letiště odbaví téměř 10 milionů cestujících. Pokud vyrážíte na vysněnou dovolenou právě odsud, přečtěte si, kde zaparkovat vůz tak, abyste ho v pořádku po návratu opětovně našli a samotné parkovné vám neudělalo čáru přes rozpočet.

Nejoblíbenější parkoviště v blízkosti letiště Bratislava

Náš tip: Pokud provedete rezervaci parkovacího místa online, spousta společností vám dokáže nabídnout ještě výhodnější ceny.

Parkování přímo na letišti

Zaparkovat svůj vůz můžete krátkodobě i dlouhodobě přímo u letištních terminálů. Parkoviště nabízí téměř 800 míst, je ale nekryté a nehlídané. Rezervace místa tady navíc není možná. Prvních patnáct minut máte zdarma, za hodinu parkování zaplatíte 5 eur. V případě dlouhodobého parkování začíná den na 28 eurech. V případě parkování na 8 – 12 dní platí jednotná taxa 55 eur. Každý další den je pak zpoplatněn 20 eury.

Cena za 7 dní: od 45 eur

Parkovanie pri letisku – Monti

Kapacita parkovacích míst je omezená, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Hlídané a monitorované parkoviště se nachází pouhých pět minut jízdy od letiště. Z parkoviště vás vyzvedne obsluha, která vás dopraví na letiště. Jakmile přiletíte z dovolené zpět, opět stačí zavolat a budete odvezeni zpátky ke svému autu.

Cena za 7 dní: od 36 eur (s rezervací)

Parking Airport Bratislava

Tohle parkoviště se nachází pouhé 3 minuty od terminálu. Bez rezervace se tady ale neobejdete (minimálně 12 hodin před příjezdem). Parkoviště je otevřené 24 hodin denně, je oplocené, monitorované a samozřejmě i tady vás na letiště/z letiště dovezou. Na cestu zpět navíc získáte nápoj zdarma.

Cena za 7 dní: od 35 eur (s online rezervací).

Parkovanie letisko Bratislava – Galvániho

Opět stačí vyplnit online rezervaci a po jejím potvrzení můžete na parkoviště přijet. Parkoviště se nachází pět minut od letištních terminálů a úhrada parkovacího místa probíhá v hotovosti přímo v areálu. Opět je zajištěn transport na/z letiště.

Cena za 7 dní: od 39 eur

Airport Parking Bratislava - City Break Deal

Dva kilometry od letiště se nachází další parkoviště hlídané kamerovým systémem. Mezi extra služby parkoviště patří kontrola pneumatik, zapůjčení dětských autosedaček, autoservis a samozřejmostí je opět transfer na letiště a následné vyzvednutí po příletu. Parkoviště nabízí bezbariérové parkování, čekárnu i toalety.

Cena za 7 dní: od 37 eur

 

Kde parkovat zadarmo?

Pokud se vám nechce platit za parkování u letiště a hledáte místo, kde můžete svoje auto nechat zdarma stát, i pro vás máme několik tipů. Oblíbeným místem je parkoviště u obchodního centra Avion, které se nachází cca 10 minut od letiště.

Mezi další místa patří ulice Pestovatelská a Mesačná. Počítejte ale s tím, že vaše auto, které evidentně není místní, může vzbuzovat nežádoucí pozornost. Místa navíc nejsou hlídaná ani monitorovaná, proto je zbytečné riskovat poškození nebo odcizení vozu a raději si za parkování připlatit.

 

Zkušenost a diskuse

O parkování u letiště Bratislava se celkem hojně diskutuje na fórech a sociálních sítích. Dočtete se tady zkušenosti řidičů i recenze jednotlivých subjektů nabízejících parkování u letiště. Na následující řádky vybíráme ty nejzajímavější:

Orbion.cz

Vybrané recenze:

„Zdarma napr. na parkovisku pri nákupnom centre Avion /IKEA/ na Ivanskej ceste; súradnice 48.167964, 17.182748. Na letisko je to asi 2 km, ide tam bus 61 alebo 96.“

„A co tak zaparkovat na parkovišti nákupního centra Aupark a zbytek MHD nebo taxíkem? Je to cca 11km“

„Ja parkujem tu, - v cene majú transfery /cca 2 km k letisku/ a cenovo to na Bratislavu ujde“

Cestuj levně

Vybrané recenze:

„Osobně na 5 dnů vyzkoušeno zde 48.164737,17.164314 - zastávka MHD u nosu (asi pět zastávek busem až na letiště)“

„Ja by am nedaleko letiska (10min busom) v tichej casti s volnymi parkovacimi miestami. Nebol by problém ak by si si tu nechal auto. Nemôžem sľúbiť ze sa ti s nim nic nestane, človek nikdy nevie, ale sám dost cestujem a hľadám spôsoby ako ušetriť preto rad pomôžem.“

„Ahoj, parkoviste na letisti je v letnich mesicich totalne preplnene a zaparkovat se tam neda.. Snazim se tam zaparkovat pokazde kdyz jdu do prace, lide stoji vsude mozne. Da se zaparkovat u Galanu (kousek od letiste, da se dojit i pesky), ale na noc to zaviraji, ale rano zase otevrou. Odtahnout by te nemeli.. Pak se da parkovat v ulickach okolo letiste, ale pohybuji se tam dost bezdomovci, tak nevim jak moc je to tam bezpecne. Samozrejme bus jezdi 61 a 96 myslim“

Airways

Vybrané recenze:

„Prave jsem o tom psal na jinem vlakne vcera, neznam parkoviste v okoli BTS, ale parking primo pred terminalem me stal za 1d + 4hod 750,- SKK. Pokud me pamet neklame, tydenni cena tam byla uvedena na 2200,- SKK. Jezdil jsem tam ruzne kolem a jine parkoviste jsem tam nenasel, ale mozna jsem prehlidnul...“

„No já letím 26.10. do Londýna a mám v plánu to nechat v Avion nákupním centru v podzemních garážích. Když jsem tam byl před rokem a půl, tak to bylo zdarma, nechal jsem to u nákupních vozíků, kde je pohyb lidí a po týdnu jsem tam auto bez problémů našel. Trochu teď ale bojuji, jak to udělat tentokrát.“

„Letím v sobotu z Blavy,z PRG odjíždím už v Pátek a nocleh mám v hotelu Chopin Airport hotel Bratislava,parkování umožňují také za 5eur i neubytovaným...“

eMimino

Vybrané recenze:

„U obchodních center bych to nenechala, ani teda po pravdě nevím, jak bych se někde od obchoďáku dopravovala s tou bagáží na letiště. Parkujeme vždy přímo na letišti, nebo mí rodiče jednou parkovali někde kousek u letiště na hlídaném parkovišti, odkud je odvezli na letiště a po přistání zase počkali u příletů a hodili k autu. Cena byla ještě loni v září 38€/týden.“

Stále nevíte, zda této možnosti využít? Přečtěte si náš článek: „Doprava, nebo parkování na letišti? Co vyjde levněji“!

Kategorie

Další články k přečtení

Hamburk: zaparkujte u letiště bezpečně a neplaťte majlant

Pokud vám letadlo odlétá z německého Hamburku, jistě budete chtít po tuto dobu ponechat váš automobil v blízkosti letiště. Lze využít služeb společností ParkingGo Hamburg poskytující parkování v blízkosti letiště, případně parkovat přímo na letišti, pokud bude místo. Poradíme vám, jak si nejlépe parkování zajistit a kolik to přibližně stojí.