Parkování u letiště od cestovní kanceláře

Parkování u letiště v Praze s cestovními kancelářemi | Zaparkovat u letiště.cz

Plánujete dovolenou s cestovní kanceláří? Pokud víte, že využijete i parkování pro svůj vůz, můžete cíleně hledat a informovat se, zda vámi vybraná cestovní kancelář nabízí parkování u letiště za exkluzivní ceny nebo zcela zdarma. Pojďme se blíže podívat, které konkrétní kanceláře tuto možnost nabízí a za jakých podmínek.

CK EXIMtours

Jako první zmiňme cestovní kancelář EXIMtours, která pro své zákazníky nabízí možnost za zvýhodněné ceny parkovat jak hned na letišti Václava Havla v Praze (Aeroparking), tak i v jeho nedaleké blízkosti na parkovišti Air-parking. Je potom na zákazníkovi, zda zvolí za vyšší ceny parkovat hned na letišti, nebo za nižší v pár kilometrů vzdáleném Buštěhradu, odkud vás na letiště přivezou během 5 – 7 minut.

Obě parkoviště jsou nonstop hlídané, pojištěné proti živelným pohromám i poškození vozidla. Air-parking dále nabízí i nadstandardní služby (auto a pneuservis, mytí, čištění) a nepřetržitou přepravu k odbavovacím halám 365 dní v roce. Tyto služby se hodí v případě, že máte postarší vůz.

Parkování sjednáte při objednávce zájezdu, na parkovišti se prokážete komplexním odbavením, ve kterém bude uvedené slovo „parking“.

Podívejte se také, jaké služby je vhodné žádat od parkoviště a proč.

CK Blue Style

Další cestovní kanceláří, která myslí na své zákazníky i ohledně parkování je Blue Style. V případě letu z Prahy, Brna nebo Ostravy lze využít parkování u letišť těchto měst za zvýhodněné ceny. Pro Prahu je to Air-parking, pro Brno Air Service a Ostravské letiště nabízí své vlastní parkovací prostranství.

Je nutné podotknout, že v rámci počtu automobilů se u této cestovní kanceláře rovná smlouva o zájezd jednomu osobnímu automobilu. Pokud plánujete cestovat ve více autech, domluvte si další parkovací místa.

CK Fisher

Zákazníci cestovní kanceláře Fisher mohou využít pouze parkování na letišti přes službu Aeroparking. Kryté a hlídané parkoviště nabízí v rámci zvýhodněných cen od 790 Kč/týden. Za podobné ceny nabízí i parkování na letištích v Brně, Ostravě a Bratislavě. Je dobré si projít nabídku ostatních parkovišť v okolí letiště. I přes exkluzivitu cen od CK lze najít výhodnější nabídky, např. pro dlouhodobé stání u parkoviště RH-parking.

CK Firo tour

Výhodné parkování u letiště Václava Havla nabízí cestovní kancelář Firo tour prostřednictvím partnera parkoviště GOparking. Nenabízí však zvýhodněné ceny, ale pouze na partnera odkazuje. To samé platí pro parkoviště v blízkosti letišť v Brně a Ostravě. V Pardubicích a Karlových Varech je možno parkovat zdarma.

Přečtěte si také, jak zvolit nejvhodnější parkoviště pro vás.

Hlídané parkoviště.
Hlídané parkoviště je skvělý způsob, jak mít svůj automobil v bezpečí a užít si ničím nerušenou dovolenou.

CK Viamare

Viamare cestovní kancelář nabízí v rámci vybraných First Minute leteckých zájezdů parkování zdarma u partnera GOparking. V případě dalších zájezdů se ceny řídí běžným ceníkem partnerského parkoviště. Cestovní kancelář nenabízí zvýhodněné ceny.

Shrnutí

  • Pokud plánujete cestovat na letiště autem, zeptejte se u své cestovní kanceláře, zda vám poskytnout parkování za zvýhodněné ceny.
  • Vždy si zkontrolujte, jestli je parkování od CK výhodnější než od dalších parkovišť. Využijte k tomu náš srovnávač.
  • Před výběrem se seznamte, jaké služby parkoviště nabízí. V případě staršího vozu zvolte to, co má vlastní auto a pneuservis. Nejčastějšími problémy jsou startování a ušlé pneumatiky.
  • Parkoviště vzdálené 5 - 15 minut nabízí vlastní pravidelnou dopravu na letiště pro své zákazníky. Skvělá volba, pokud chce ušetřit. 

Využití parkování od cestovních kanceláří se v některých případech vyplatí. Nutné je však vždy myslet na to, zda nabídnuté parkoviště za exkluzivní ceny je výhodnější, než jiné např. vzdálené jen pár minut cesty od letiště. Porovnejte si nabídku vaší cestovní kanceláře s dalšími parkovišti.

Kategorie

Další články k přečtení

Hamburk: zaparkujte u letiště bezpečně a neplaťte majlant

Pokud vám letadlo odlétá z německého Hamburku, jistě budete chtít po tuto dobu ponechat váš automobil v blízkosti letiště. Lze využít služeb společností ParkingGo Hamburg poskytující parkování v blízkosti letiště, případně parkovat přímo na letišti, pokud bude místo. Poradíme vám, jak si nejlépe parkování zajistit a kolik to přibližně stojí.